Kale Bilyalı Barel

bilyalibarel

 

Evlerimizde işyerlerimizde ve çeşitli kıymetli eşyalarımızı koyduğumuz mekanlarda mal ve can güvenliğimiz için kapılarımızın sağlamlığı güvenliği hırsızlığa karşı emniyeti son derece önemlidir Hepimiz can ve mal güvenliğimiz için ev işyerleri ve binlarımızın kapılarını kendimizce en emniyetli ve en güvenlisini seçer takarız. Bunun için hayli paralar öderiz. Ancak kapılarımız ne kadar sağlam güvenli ve emniyetli olursa olsun kapılarımıza taktığımız kilitlerimiz kalitesiz emniyetsiz ve birileri tarafından anahtarsız olarak bir şeylerle çabucak açılabiliyorsa iyi ve pahalı sağlam kapılarımızın ne önemi kalır. Kapımızın sağlam ve güvenli olması yanında kapımızıa kullandığımız kilitlerimizinde kolay açılmayan emniyetli kilitler olması gerekmektedir.

Konumuz olan kilit silindirleri çoğu zaman barel olarak ta adlandırılır. mekanlarımıza taktığımız kapılar ve kapılardaki kilitlerle beraber can ve mal güvenliğimizin sağlanması açısından son derece büyük öneme sahiptir. ev ve işyerlerimizin güvenliği ve emniyeti için sağlam kapı ve iyi kilit kullanmakta olsak dahi emniyet ve sağlamlığı yüksek olmadıktan sonra o sağlam ve iyi kilidimizin hiç önemi yoktur. Yani kapı ve kilit emniyetinde en önemli parçalardan birisi kilit silindirleridir. ve silindirler kilidin kalbildir. Mevcut silindir standardı TS EN 1303 e uygun olmayan kalitesi santadarda uygunluğu TSE belgesiyle kanıtlanmayan silindirlerin görevini yerine getirmesi beklenemez.

Kale Kilit ve Kalıp San. A.Ş de kilitlerde kullanılan her türlü silindir mevcut standarlara uygun olarak üretilmekte olup TS EN 1303 Kasım 2014 Bina donanımı Kilit Silindirleri özellikler ve Deney metotları Sanayılı standardın TSE Uygunluk belgesine sahiptir. Ayrıca TS EN ISO 9001 Kalite sistem belgesine sahip olan kale Kilit in ürettiği kilit ve barellerin standardlara uygun ve mevcut kalite yönetim sistemi çerçevesinde tam bir denetim ve kontrol altında üretilmektedir. Bunlar normal bareller süper bareller üçgen bareller silindirik bareller fiyam bareller vb barellerdir.

Göründüğü gibi kilitlerimizde kullandığımız bareller şekil olarak bir hayli değişik ve çok çeşitlidir. Diğer taraftan bu silindirlerin değişik kalınlıktaki kapılara göre üretilen boyutlarını da düşünecek olursak yüzlerce çeşit silindir mevcuttur. Sizde satın almak için veya montaj için buradan iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave Comment

Hemen Ara